• AK Parti Milletvekili Adaylarından Üniversiteye Ziyaret

AK Parti Mardin milletvekili adayları, önümüzdeki Kasım ayında yapılacak genel seçimler çalışmaları kapsamında, Ak Parti İl Başkanı ve Yürütme Kurulu Üyeleri ile birlikte Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Ağırakça’yı makamında ziyaret etti.

 

Üniversitenin Genel Sekreteri Şahin Arpağ, eski Milletvekili Süleyman Bölünmez, Mardin AK Parti İl Başkanı Mehmet Ali Dündar ve Mardin Eski Belediye Başkanı Metin Pamukçu’nun da hazır bulunduğu ziyarette millet ile milletvekillerinin daha da yakınlaşması ve milletin seçtiklerini yakından tanıma ve iletişim kurmasının kolaylaştırılmasına ilişkin görüş alışverişinde bulunuldu.

 

 

Her türlü işlem ve eylemin evrensel hukuk normlarına dayalı objektif kriterlerle denetlendiği demokratik yönetimlerde; sivil toplum kuruluşları, medya, kanaat önderleri, meslek kuruluşları gibi kesimlerin aktif rol oynadığını ifade eden Rektör Ağırakça, milletvekili adaylarına başarı dileklerini iletti.

Türkiye’nin bölgede ve uluslararası arenada etkili olabilmesi için adalet, güven ve istikrar üreten güçlü iktidarlara ihtiyacının olduğunu belirten Milletvekili adayı Ceyda Bölünmez Çankırı Mardin Artuklu Üniversitesi’nin şehrin ekonomik, sosyal, akademik ve kültürel hayatına katkı sağlayan çalışmalarda üstlendiği etkin rolü dile getirdiği konuşmasında;

“Bugün karşı karşıya olduğumuz sorunların çözülebilmesi, risklerle baş edilmesi, bölgesel ve küresel iddialarımızın gerçekleştirilebilmesi için etkin ve güçlü iktidar yapılarının varlığı elzemdir.” dedi.

 

 

AK Partinin kurulduğu günden bu yana kapsayıcı, kucaklayıcı, özgürleştirici ve çeşitlilikte birliği savunan bir anlayışla hareket ettiğini belirten Süleyman Çelik ise “Temel hak ve hürriyetlerin en geniş hukuki korumaya medar olmasını sağlayacak adımların atılmış olması, Parti olarak ortaya koyduğumuz icraatların temel noktasını oluşturmaktadır.” ifadelerini kullandı.

 Partililerin katılımıyla devam eden görüşmenin ardından ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Prof. Dr. Ağırakça, milletvekilleri adaylarıyla teker teker görüşerek başarı dileklerini yineledi.

 

 

Mardin Artuklu Üniversitesi
Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

picture

1

picture

2

picture

3