• Artuklu’da Mezuniyet Sevinci

Mardin Artuklu Üniversitesi Merkezi Kampüs alanında 2015-2016 döneminde mezun olan yaklaşık 1200 öğrenci için mezuniyet töreni düzenlendi.

Mezuniyet Törenine, Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Ağırakça, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yusuf Çetindağ, Genel Sekreter Şahin Arpağ, Artuklu Üniversitesi dekanları ve müdürleri, akademik ve idari personel ile öğrenciler, öğrenci aileleri ve çok sayıda davetli katıldı. 

Görkemli müzik eşliğinde mezun olmanın gurur ve coşkusunu yaşayan öğrenciler ile bu sevinci paylaşan aileleri selamlayarak konuşmasını yapan Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Ağırakça;

“Bir kez daha bizlere emanet edilen gençlerimizi bilgi ve donanımlarla hayata uğurlamanın heyecan ve sevincini yaşıyoruz. Sevgili mezun arkadaşlarım, edindiğiniz bilgi ve beceri donanımları ile ülke ve milletinize faydalı olacağınıza gönülden inanıyorum. Üniversitemizi ve bölgemizi en iyi temsil edecek olan sizler ve meslekteki başarılarınızdır. Mardin’imizi ve Üniversitemizi aldığı ‘Nobel Ödülü’ ile onurlandıran Prof. Dr. Aziz Sancar gibi ilim ve bilime katkı sunacak nice öğrencilerin aranızdan çıkacağına inanıyorum.” ifadelerini kullandı.

Mardin Artuklu Üniversitesinin son yıllarda aldığı ulusal ve uluslar arası ödüllerle adından söz ettirdiğini belirten Ağırakça, Üniversitenin ilmi akademik yükselişi, fiziki ve alt yapı çalışmaları ile kısa sürede hayata geçirilecek projeler hakkında önemli bilgileri katılımcılar ile paylaştı.

Mezun öğrencilere toplumun bir ferdi olarak zamanlarını faydalı işlere harcamaları gerektiğini söyleyen Ağırakça,

“İlim insanı güzelliğe, doğruluğa, fazilete götürmelidir. Bugün sahip olmaya hak kazandığınız diplomayı insanlığa yarar sağlayacak biçimde kullanmalısınız. Biz, sizleri bugünün donanımlı meslek elçileri, yarının ise bir akademisyeni, meslektaşımız, etkin bir ülke yöneticisi veya önemli bir sektör temsilcisi olarak görüyoruz. Sizlere başarılarla dolu bir meslek hayatı ve mutlu bir gelecek diliyorum.” sözleri ile konuşmasını tamamladı.

Katılımın yoğun olduğu ve bir şölen havasında geçen mezuniyet töreninde okul birincisi ve öğrenci konseyi başkanının konuşmasıyla devam eden törende, başarılı olan öğrencilere plâket ve çeşitli hediyelerin dağıtılmasının ardından öğrenciler kep fırlatarak üniversiteyi bitirmenin sevincini yaşadı.


Mardin Artuklu Üniversitesi
Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

 

picture

1

picture

2

picture

3

picture

4

picture

5

picture

6

picture

7

picture

8

picture

9