• KAMUOYU DUYURUSU

Mardin Artuklu Üniversitesi ve Mardin Bulgurcular Derneği’nin katkılarıyla Karayolları Parkında, 16 Mayıs 2016 Pazartesi günü Saat 12.00’de düzenlenen ve Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı, Mardin Vali Yardımcıları, Artuklu Kaymakamı, Mardin Bulgur Sanayicileri Derneği Başkanı, Bulgur İmalatçıları Derneği Başkanı, kamu kurum ve kuruluşların temsilcileri, vatandaşlar ve öğrencilerin büyük katılım gösterdiği “Mardin 5.Bulgur Festivali” ile ilgili olarak “Mardin Valiliğinin ‘Yasak’ kararı delindi” iddiasıyla bazı yayın organları ve internet sitelerinde asılsız, doğruluğu yansıtmayan haberler yer almıştır.

 

Etkinlikte yer alan katılımcılardan da anlaşılacağı üzere söz konusu faaliyetin Mardin Valiliği’nin bilgisi dışında icra edilmediği aşikâr olmasına rağmen haberin ısrarla gerçek dışı iddialarla donatılarak haksız yorumda bulunulması,hakikati ve basın ahlakını gölgelemektedir.
 

Bütün bu haber ve eleştirilerin insaf ve doğruluk sınırları içinde, hakikate halel getirmeyecek şekilde hukuk kuralları göz önüne alınarak yapılması beklenmektedir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

 

Mardin Artuklu Üniversitesi

Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü